تامین اجتماعی

تحلیل تامین اجتماعی

با شرایطی که همه گیری کرونا برای سازمان های دولتی و کسب و کارها ایجاد نمود، ضرورت ایجاد بسترهای ارائه خدمات برخط بیش از پیش احساس گردید.

در سری مقالات تجربه کاربری قصد داریم، سایت های مختلف را  از لحاظ نقاط قوت و ضعف آنها از منظر تجربه کاربران بررسی نماییم.

از زمان شیوع کرونا یکی از مراکزی که پیوسته به لحاظ تجمع افراد در زمان شیوع کرونا، مورد توجه قرار گرفت شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی بودند. وبه دلیل اینکه خیلی از خدمات نیاز به مراجعه حضوری داشت، انتقادهای زیادی متوجه سازمان تامین اجتماعی گردید.

سازمان تامین اجتماعی از لحاظ مخاطب سرویس گیرنده و سرویس هایی که ارائه می دهد، تنوع بالایی دارد. به همین جهت طراحی درگاه اطلاع رسانی و خدمات رسانی این سازمان، بسیار پر چالش خواهد بود.

در شکل زیر صفحه اول درگاه تامین اجتماعی ملاحظه می گردد. از نقاط برجسته این طراحی ، تخصیص بخش عمده ای از صفحه به بخش خدمات می باشد . و در واقع طراحان سایت به خوبی متوجه رسالت این سازمان که ارائه خدمات متنوع است بوده اند.

تامین اجتماعی

اما به نظر می رسد، عدم دسته بندی خدمات ارائه شده سبب سردرگمی کاربران گردد . به عنوان مثال مشاهده سوابق تامین اجتماعی ، نمایش بدهی کارفرمایان و نوبت دهی اینترنتی مراکز درمانی، خدماتی متفاوت با مخاطب متفاوت است . که متاسفانه همه در یک میز کار نمایش داده شده اند. و پیدا کردن خدمت مورد نظر در این میز کار سخت خواهد بود.

سرویس پرداخت غیر حضوری حق بیمه تامین اجتماعی

خوشبختانه با انجام سئو مناسب ، روی سایت با جستجوی واژه های پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی اولین نتیجه ما را به آدرس samt.tamin.ir هدایت می نماید.

برای پراخت ابتدا باید در سامانه samt.tamin.ir  ثبت نام نمایید. 
صفحه ورود پرداخت تامین اجتماعی

پس از ورود پنل کاربری مشاهده می گردد.

در منوی عملیات بیمه شده گان خاص، زیر منوی دریافت برگ پرداخت وجود دارد

در قسمت برگ پرداخت آخرین دوره پرداخت شده مشخص شده است و کاربر باید تعداد ماه درخواستی جهت حق بیمه را مشخص نماید.
نکنه مهم: با توجه به اینکه تعرفه حق بیمه برای در هر سال تغییر می کند تعداد ماه انتخابی حداقل یک ماه و حداکثر تا پایان سال جاری انتخاب نمایید

پس از ثبت درخواست، با گذشت حداکثر 5 دقیقه برگ درخواست صادر می گردد. برگ درخواست را می توان از منو عملیات بیمه شدگان خاص زیر منو دریافت برگ پرداخت مشاهده نمود.

با کلیک بر روی آیکن ذره بین برگ پرداخت را مشاهده می نمایید و با کلیک بر روی آیکن سبز رنگ بانک رفاه به صفحه پرداخت هدایت می شوید . در این حالن کلیه اطلاعات پرداخت نیز ارسال می گردد و نیازی به پر کردن اطلاعات و مبلغ پرداخت ندارید

با کلیک بر روی آین بانک رفاه به درگاه پرداخت هدایت می شوید

پس پرداخت موفق

پس از پرداخت ناموفق، نگران نباشید در این حالت پول ظرف حداکثر 24 ساعت به حساب شما باز خواهد گشت.

با توجه به آفلاین بودن سیستم تامین اجتماعی وضعیت پرداخت شما ظرف 72 ساعت بروز رسانی شده و از حالت پرداخت نشده به پرداخت شده تبدیل می گردد

1 دیدگاه دربارهٔ «تحلیل تامین اجتماعی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها